Späť hore

Okno v kúpeľni – áno či nie?

eshopvolita 15 februára, 2019 0 comments

Pri výbere bytu či domu je dôležitým kritériom aj prirodzené svetlo v miestnostiach. Nielenže má na nás pozitívny vplyv, ale vďaka nemu nepotrebujeme v miestnosti veľa umelého osvetlenia, čím sa znižuje spotreba elektrickej energie. (O tom, že to poteší hlavne naše peňaženky, azda hovoriť ani nemusíme.) Preto je určite výhodné dostať prirodzené svetlo do čo najviac miestností, napríklad aj do kúpeľne.

V rodinných domoch sú okná v kúpeľni už bežnou súčasťou. Čoraz častejšie sa však začínajú objavovať aj v malých kúpeľniach v bytoch. Dôvodom nie je len ich praktickosť, ale aj estetická stránka. Nedá sa poprieť, že prirodzené svetlo v kúpeľni a pekný výhľad z okna môžu priaznivo ovplyvniť našu náladu a dodať nám potrebnú energiu. Prírodná scenéria viditeľná z okna počas horúceho kúpeľa je ideálnym riešením pre večerný relax vo vašej kúpeľni. Prirodzené svetlo v kúpeľni navyše poteší všetky dámy, ktoré ho potrebujú pri líčení.

Dokonalým spoločníkom prirodzeného svetla v kúpeľni je jasný dizajn – biele, béžové a pastelové odtiene. Svetlé farebné odtiene v kombinácii s prirodzeným svetlom miestnosti opticky zväčšujú, čo ocenia predovšetkým majitelia menších kúpeľní. Doplnením jasného dizajnu môžu byť klasické biele okná, ale aj okná vo farbe stien, vďaka čomu bude interiér vkusný a minimalistický. Moderný štýl podčiarkne kontrast medzi farbou stien a farbou okenného rámu. Nadčasové spojenie čiernej a bielej je vynikajúcou voľbou. Treba však dbať na to, aby farba okien ladila s farbou fasády. Nezabúdajte ani na možnosť použitia dvoch laminátov v hliníkových systémoch, vďaka čomu môžete mať dva rôzne vzory – iný na vonkajšej a iný na vnútornej strane okenného rámu. Okno tak môže ladiť aj fasádou, aj s interiérom. Laminát je vhodný aj do kúpeľne zariadenej v prírodnom štýle. Vašu kúpeľňu obohatí o jedinečnú estetiku dreva a pritom nemusíte používať drevené okná. V kúpeľni, kde je často vyššia vlhkosť, týmto určite vyhráte.

Keď sme už spomenuli vlhkosť, treba tiež povedať, že vďaka oknu môžete kúpeľňu lepšie vetrať, ľahšie sa zbavíte vlhkosti a s ňou súvisiacich plesní či baktérií. Je to vynikajúci spôsob, ako mať suchú kúpeľňu bez nepríjemných zápachov. 

Na čo nesmiete zabudnúť pri montáži okna v kúpeľni? Veľkosť a štýl okna závisia od veľkosti a štýlu kúpeľne. Pre menšie kúpeľne sú vhodné menšie zasklenia, hoci čoraz častejšie sa používajú aj úzke okná od podlahy až k stropu. Vo väčších kúpeľniach to môžu byť dokonca celé sklenené steny či rohové okná.

Netreba zabúdať ani na zabezpečenie náležitej intimity pre domácich. Použitie roliet, žalúzií, okeníc, ale tiež ornamentového skla v okne – na celom jeho povrchu alebo v dolnej polovici – môže vytvoriť skutočne originálny efekt.

Uvažujete, či je okno v kúpeľni pre vás dobrou voľbou? Alebo už máte  hotový projekt? Spoločnosť VOLITA okná a dvere  vám pomôže správne sa rozhodnúť! Obráťte sa na nás a požiadajte o pomoc našich odborníkov, ktorí vám radi odpovedia na vaše otázky a pomôžu vám s výberom okna do vašej kúpeľne.

Uverejniť komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *