Späť hore

Ako správne vybrať vchodové dvere?

eshopvolita 16 októbra, 2020 0 comments

Vchodové dvere sú neodmysliteľnou súčasťou nášho domu. Je to vstup do nášho súkromia a pohodlia, ktoré si chce každý z nás chrániť. Najčastejší materiál je plast alebo hliník. Je možné použiť drevené aj oceľové profily.

Vchodové dvere spĺňajú niekoľko funkcií. Musia ladiť s naším domom a oknami. Taktiež musia spĺňať tepelnoizolačné vlastnosti. Mnoho ľudí pri výstavbe rodinného domu zvyčajne zabúda na dôležitosť vchodových dverí. Je veľmi dôležité dbať na kvalitu a bezpečnosť, preto si vyberte dvere, ktoré vám poslúžia niekoľko rokov, prinesú vám pocit bezpečia, a predovšetkým budú chrániť vás, ale aj váš majetok pred neželanou návštevou.

Poďme si rozdeliť dvere podľa použitého materiálu. Veľmi dôležitý je typ použitého materiálu. Materiál výrazne ovplyvňuje vlastnosti dverí, ich odolnosť, údržbu a estetický vzhľad.

Najčastejšie používame dvere vyrobené z plastu alebo hliníka.

Plastové vchodové dvere sú vzhľadom na ich cenu najvyhľadávanejšie. Taktiež je pri nich široká škála farebných prevedení, ako aj možnosti svetlíkov atď. Časté zmeny teplôt môžu spôsobovať rozmerové zmeny, preto je potrebné ich sem-tam nastaviť. Ak sa chceme tomuto možnému problému vyhnúť, určite siahnime po hliníkovom profile.

Dvere vyrobené z hliníka majú najlepšiu životnosť spomedzi všetkých typov dverí, sú bezúdržbové. Hliníkové dvere sa považujú za najkvalitnejšie typy vchodových dverí. Majú skvelú stabilitu a vysokú odolnosť, či už voči teplotným zmenám, alebo vlámaniu. Samozrejme, nesmieme zabúdať ani na estetický vzhľad.

Najhlavnejším bodom tohto článku je bezpečnosť vchodových dverí. Najprv sa treba zamerať na bezpečnostné prvky, ktoré nám zaručia maximálnu ochranu pred vstupom cudzej osoby do nášho súkromia. Kvalitné dvere musia mať pevné pánty proti vysadeniu či mechanickému poškodeniu.

Na záver si opäť pripomenieme jednu, a to najdôležitejšiu časť, vchodové dvere chránia vás aj vašu rodinu, preto je lepšie túto možnosť dostatočne zvážiť a nešetriť na bezpečí.

Ak ste si už vybrali, alebo sa neviete rozhodnúť a potrebujete poradiť, neváhajte a obráťte sa na našu technickú podporu, ktorá je tu pre vás od 7:00 do 22:00, 7 dní v týždni. Radi vám pomôžeme a poradíme. Môžeme si dohodnúť stretnutie, kde pre vás vchodové dvere zameriame, navrhneme podľa vašich predstáv, vytvoríme cenovú ponuku a následne dvere namontujeme. Zabezpečíme vám teplo a ochranu vášho domova, pretože vaša spokojnosť a bezpečie je naša práca.

Vyberte si z našej širokej ponuky exteriérových dverí

Uverejniť komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *